Sukulentlerim

   
      Baharın tatlı esintisini hissedince ilk işim balkondaki saksıları yenilemek, minik ekosistemimle hasret gidermek olur. Sukulent sevdam  malum. Son zamanlarda biriktirdiğim sukulentlerimin yazlık köşelerini hazırladım.
        Önceden saksı, toprak, çiçek işlerini zahmetli görürdüm ama yaş ilerledikçe durum değişti. En çok da sukulentlerin yüzü suyu hürmetine içimdeki bahçıvanı dinler oldum. Çok seviyorum sukulentleri. Binbir çeşit, her yanda olsunlar istiyorum.
     

      Son olarak  marketten aldığım güveci saksı yaptım. Altına da yazın kumsaldan topladığım taşları yerleştirdim(Matkapla delme imkanım olmadığı için suyu sevmeyen sukulentlerim için önlem amaçlı). Topraktan sonra en zevkli kısımda geçtim, bulup buluşturduğum sukulentlerimi rastgele yerleştirdim. Ortalık battı ama benim gönlüm rahatladı.

        Yeni türler için arayışlarım sürüyor. Bu yaza harika bir sukulent koleksiyonu ile girmek istiyorum.  Eşe dosta haber saldım gayrı, el birliğiyle balkonu coşturacağız. Daha sırada led ışıklarım, duvar süslerim var. Onlar da başka posta kalsın artık.
         Ürettikçe mutlu oluyorum. Ortaya çıkan minik bir güzellik bana öyle iyi geliyor ki. 
        Güzellikler, iyilikler sizinle olsun... 

Yorumlar