26 Şubat 2016 Cuma

Her Şey Çok Güzel Olacak

             
         Daha iyisi, anne olduktan sonra her şey şimdiki halinden çok daha iyi olmalı. Yemekler daha vitaminli, bünyeler daha sağlıklı, evler daha hijyenik, sütler daha bir organik olmak zorundadır sanki. Çocuklu hayatın başlamasıyla birlikte tıp, psikoloji, meteoroloji, astroloji, ekonomi ve akla gelmedik bir çok alanda Anne kendini geliştirdikçe geliştirir. Büyük bir iştahla evrenden çekip aldığı tüm bilgileri yavrusunu geliştirmek için kullanırken bir yandan da hayata farklı bir pencereden bakmayı öğrenir.
          
       Hayat sadece çocuğunu vitamin ve mineral küpü olarak yetiştirmek değildi elbette. Daha iyi bir Dünya hayali de vardır her annenin gönlünde. Silahların namlusundan çiçekler çıksın hangi anne istemez ki? Hoşgörü kelimesine iade-i itibar  verilse, dillerimiz gönülleri kırmaya değil de saraylar inşa etmeye yarasa keşke. Çocukların ve gençlerin incitilmediği bir hayat inşa etmek derdinde olmak anneliğin en zor sınavı. 

         Daha iyi bir dünyaya en iyi niyetlerle yetiştirdiğin evladını emanet etme çabasıdır anne olmak. Her şeyin daha iyisini öğrenip, en sevdiğine sunmak müthiş hissettirir insana kendini. Ama bir yandan da dünyayı daha huzurlu ve mutlu bir hale sokma çabası da vardır. Pencerenin kenarına bırakılan ekmek kırıntılarında bile daha iyi bir dünya için kocaman bir emek vardır. İnsanlar daha iyi olmaya çalışsa, hırslarını, açgözlülüklerini, kibirlerini, komplekslerini bir kenara bıraksa hatta fırlatıp atsa bu işe en çok anneler sevinir. Daha iyi bir dünya  umudu hepimizin ortak noktası. İyi niyetlere ihtiyacımız var. Sadece çocuklarımız için değil, ağaçlar, hayvanlar, tüm canlılar için. 

         Biz kadınlar böyleyiz işte. Dokunduğumuz her taşta kendimizden bir iz bırakırız. Hüzünlerden azade, daha mutlu bir gelecek dileğiyle...

Görsel: https://tr.pinterest.com/pin/193162271496622192/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder